“Dilimizin Zenginlikleri Projesi” Şölenle Kapanış Yaptı!
57 okunma

“Dilimizin Zenginlikleri Projesi” Şölenle Kapanış Yaptı!

İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, Eğitim Müfettişleri Başkanı M. Vedat Küçükler, il milli eğitim müdür yardımcıları, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve davetlilerin katıldığı "Dilimizin Zenginlikleri Projesi" kapanışı, il milli eğitim müdürlüğü fuaye alanında şölen havasında yapılan program ile yapıldı.

ABONE OL
Haziran 3, 2024 15:06
“Dilimizin Zenginlikleri Projesi” Şölenle Kapanış Yaptı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber: Azize Yıldız

Haliliye Prof. Abdulkadir KARAHAN İlkokulu halk oyunları ekibinin gösterisiyle başlayan programda bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, projenin önemini ve amaçlarını vurguladı.

Sultanoğlu konuşmasında şunları söyledi:

Dilimizin Zenginlikleri Projesi; Ortaöğretim Genel Müdürlüğü koordinesinde Din Öğretimi, Temel Eğitim, Özel Eğitim ve Rehberlik, Özel Öğretim, Hayat Boyu Öğrenme, Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüklerinin işbirliği ile yürütülen bir projedir. Bu proje ile öğrencilerimizin dilimizin zenginliklerini tanımasını, kültür taşıyıcısı olan sözcüklerimizle buluşmasını ve buna bağlı olarak da dili iyi kullanmasını ve düşünce dünyasını geliştirmesini hedefledik. Bu sayede öğrencilerimiz dilimizin seçkin ve özgün eserlerini tanıdı, eserlerimizde geçen sözcüklerin derinliklerini (çeşitli anlamlarını) öğrendi; milletimizin kültürünü, birikimini, düşünce dünyasını ve hayat tarzını söz varlığımızın içinde yeniden keşfetmesini denediler.”

Birlikte yapılan kurdele kesiminin ardında, 2023-2024 eğitim öğretim yılı boyunca okullarda tüm okul kademelerindeki öğrencilerin yaptığı çalışmalardan seçilen ürünler de katılımcıların beğenisine sunuldu.Şanlıurfa Anadolu İmam Hatip Lisesi Musiki bölümü öğrencilerinin müzik desteği ve seslendirmesi, Haliliye Yunus Emre Borsa İstanbul İlkokulu öğrencilerinin Yunus Emre şiirleri, ilahi ve türküler programa renk kattı.

İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu’nun yarışmalarda derece giren öğrencilere hediye takdimi, emeği geçenleri tebrik etmesi ve günün anısına çekilen fotoğrafla program sona erdi.

Sergi 3 gün boyunca il milli eğitim müdürlüğü fuaye alanında ziyaretçilerine açık olacaktır.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

KATEGORİNİN POPÜLERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.