Akçakale Belediyesinde Bir İlk
50 okunma

Akçakale Belediyesinde Bir İlk

Akçakale Belediyesi, KPSS Öncesi Hazırlık Kursları Açarak Eğitimde Yenilikçi Adımlar Atıyor.

ABONE OL
Haziran 10, 2024 15:29
Akçakale Belediyesinde Bir İlk
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber: Azize Yıldız

Eğitim ve öğrenci desteği konusundaki kararlı duruşunu sürdüren Akçakale Belediye Başkanı Ecz. Abdülhakim Ayhan, yeni bir adım daha atarak Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) öncesi hazırlık kursları açtı.

Son yıllarda eğitim ve öğrenci başarısını desteklemek amacıyla bir dizi proje hayata geçiren Akçakale Belediye başkanı Ecz. Abdülhakim Ayhan; Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ve Lisans Yerleştirme Sınavı (LGS) öğrencilerine yönelik başarılı kurslar düzenlemişti. Şimdi ise KPSS’ye hazırlanan orta ve ön lisans mezunu adaylara yönelik ücretsiz kurslar düzenleniyor olması, belediyenin eğitim alanında sunduğu kapsamlı desteğin bir başka örneğini oluşturuyor.

Akçakale Belediyesi Kurs Merkezi gerçekleştirilen kurslar, uzman eğitmenler eşliğinde KPSS sınavına hazırlanan adaylara geniş kapsamlı bir müfredat sunmayı hedefliyor. KPSS sınavının tüm alanlarını kapsayacak içeriklerle donatılacak. Ayrıca, kursiyerlere sınav stratejileri ve teknikleri konusunda da detaylı rehberlik sağlanacak.

Konuyla İlgili Akçakale Belediye Başkanı Ecz Abdülhakm Ayhan yaptığı açıklamada, “Eğitim herkesin en temel hakkıdır ve toplumumuzun gelişimi için büyük önem taşır. Bu nedenle, herkesin eğitimde eşit fırsatlara sahip olması gerektiğine inanıyorum. KPSS hazırlık kurslarıyla, orta ve ön lisans mezunu kardeşlerimize meslek edinme yolunda destek olmayı hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

KATEGORİNİN POPÜLERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.