Haliliye Belediyesi, sıfır atık projeleriyle çevrefest’te ilgi görüyor
54 okunma

Haliliye Belediyesi, sıfır atık projeleriyle çevrefest’te ilgi görüyor

Şanlıurfa’da Sıfır Atık Belgesini alan ilk Belediye olan Haliliye Belediyesi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Ankara Millet Bahçesi'nde düzenlenen ÇEVREFEST'te yerini aldı.

ABONE OL
Haziran 7, 2024 09:37
Haliliye Belediyesi, sıfır atık projeleriyle çevrefest’te ilgi görüyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber: Azize Yıldız

Sıfır atık projeleriyle örnek olan Haliliye Belediyesi, yoğun ilgi gördü.

Haliliye Belediyesi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından düzenlenen ÇEVREFEST etkinliğine katıldı.

Ankara Millet Bahçesi’nde 6-9 Haziran tarihlerinde yapılan ÇEVREFEST’te yer alan Haliliye Belediyesi, örnek olan sıfır atık projelerini Ankara’da tanıtıyor. Hayata geçirdiği Sıfır Atık Yönetim Sistemi ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Şanlıurfa’da “Sıfır Atık Belgesi” alan ilk belediye olan Haliliye Belediyesi, çevre dostu projeleriyle ziyaretçilerden yoğun ilgi görüyor. Örnek teşkil eden Sıfır Atık Market’lerini Ankara’ya taşıyan Haliliye Belediyesi, kağıt ve karton atıklarını getiren ziyaretçilere, ürünlerin gramajı ağırlığında uyguladığı puan sistemiyle temizlik ürünleri hediye ediyor. Gençleri ve çocukları ise daha temiz bir dünya için bilinçlendirmeyi hedefleyen Haliliye Belediyesi, ilçe genelindeki okullarda kurduğu geri dönüşüm basket potasını standa taşıyarak, “atığını at, hediyeni al” oyunu ile miniklerin ilgisini çekiyor. Sıfır atık serüveni kutu oyunu, hikaye kitapları, çevreci çocuk oyun seti, düdük, rozet ve şapka gibi çeşitli hediyeler ile çocuklara geri dönüşüm bilinci aşılanıyor.BAKAN YARDIMCISI VE KAYMAKAM’DAN HALİLİYE STANDINA ZİYARET
Çevreci yatırımları ile fuarın gözde stantlarından biri olan Haliliye Belediyesi, Cografi İşaret ve Tescil Belgesi alınan culha ile Şanlıurfa’nın kültürünü de ziyaretçilere yansıtıyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Fatma Varank ve Kırklareli Karakeçili İlçe Kaymakamı İbrahim Ergin, Haliliye standını ziyaret etti. Sıfır atık projelerini inceleyen ve culhaya ilgi gösteren Bakan Yardımcısı Varank ve Kaymakam Ergin, çevre dostu projeleri için Haliliye Belediyesine teşekkür etti. ÇEVREFEST’te yer alan Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ise vatandaşlarla bir araya gelerek, daha temiz bir dünya için Haliliye Belediyesi olarak hizmet etmeye devam edeceklerini ifade etti.
Öte yandan, Haliliye Belediyesi bünyesinde hizmet veren Sıfır Atık Marketler; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından “İyi Uygulama Örnekleri” arasında gösterilen 6 projeden biri olmuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

KATEGORİNİN POPÜLERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.