Öğrencilere sınav öncesi Moral, Motivasyon Gezisi Düzenledi
58 okunma

Öğrencilere sınav öncesi Moral, Motivasyon Gezisi Düzenledi

Akçakale Belediyesi; Yaklaşan TYT-AYT üniversite sınavları öncesi sınav kaygısını azaltmak ve öğrencilerin motivasyonunu artırmak amacıyla Akçakale Belediyesi Kurs Merkezi, öğrencilerine özel moral ve motivasyon gezisi düzenledi.

ABONE OL
Mayıs 31, 2024 17:16
Öğrencilere sınav öncesi Moral, Motivasyon Gezisi Düzenledi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber: Azize Yıldız

Akçakale Belediyesi Kurs Merkezinde eğitim gören Öğrencilere sınav öncesi Moral, Motivasyon Gezisi Düzenledi.

Belediye Kurs Merkezi, sınav stresiyle başa çıkmak ve sınav öncesinde öğrencilere moral desteği sağlamak için bu etkinliği organize etti. Gezi, öğrencilere sınav öncesi gevşeme ve dinlenme imkanı sunarak zihinsel olarak rahatlamalarına olanak sağladı.

Gezi kapsamında öğrenciler, doğa yürüyüşleri, Gaziantep Doğal yaşam parkı, ziyaretleri ve sportif etkinliklere katılma fırsatı buldular. Ayrıca, öğrencilere sınav stratejileri, zaman yönetimi ve sınav kaygısıyla başa çıkma konularında bilgilendirme ve destek sağlandı.

Akçakale Belediye Başkanı Ecz. Abdülhakim Ayhan;bu tür etkinliklerin öğrencilerin sınav performansını olumlu yönde etkilediğini belirterek, gençlerin sadece akademik başarılarına odaklanmak yerine ruhsal ve zihinsel sağlık durumlarını da göz önünde bulundurmalarının önemli olduğunu söyledi.

 

Öğrenciler ise, bu tür etkinliklerin sınav öncesi motivasyonlarını artırdığını ve streslerini azalttığını dile getirerek, Belediye başkanına, Kurs Merkezi yöneticilerinine ve öğretmenlerine teşekkür ettiler.

 

Bu tür etkinlikler, öğrencilerin sınav öncesi ruhsal ve zihinsel sağlığını korumalarına yardımcı olurken, toplumun genelinde de farkındalık oluşturarak eğitimde daha kapsamlı bir yaklaşımın benimsenmesine katkı sağlıyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.