Başkan Yetim ihracat sadece ekonomik değil kültürel bir köprü
60 okunma

Başkan Yetim ihracat sadece ekonomik değil kültürel bir köprü

"Türk Eximbank Kredi Ve Sigorta Programları” ve KOSGEB "Girişimcilik Destekleri Programı Bilgilendirme Toplantıları" ŞUTSO Göbeklitepe Toplantı Salonunda düzenlendi. Programda konuşan ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, “ Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Mehmet Şimşek ve TBMM Başkan Vekili Sayın Bekir Bozdağ’a, EXİMBANK Şanlıurfa Şubesi açılması talebimizi ilettik ve konunun takipçisiyiz.” dedi.

ABONE OL
Mayıs 29, 2024 11:28
Başkan Yetim ihracat sadece ekonomik değil kültürel bir köprü
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber: Azize Yıldız

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) “Türk Eximbank Kredi Ve Sigorta Programları” ve KOSGEB “Girişimcilik Destekleri Programı Bilgilendirme Toplantıları “ ŞUTSO Göbeklitepe Toplantı Salonunda düzenlendi.  Programa ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, ŞUTSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, Türk Eximbank İç Anadolu Bölge Sigorta Pazarlama Ve Koordinasyon Müdür Yardımcısı  Selin Çalışkan, Gaziantep Şubesi Müdür Yardımcısı  Murat Daşkıran, Gaziantep Şubesi Deneyimli Uzman  Ulvi Ozan, Şanlıurfa KOSGEB İl Müdürü İdris Erkeksoy, KOSGEB Uzmanı Metin Gülmen ile sektör temsilcileri katıldı.

Programda konuşan ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası olarak, EXİMBANK’ın Şanlıurfa’ya olan desteğinin artarak devam edeceğine ve bu iş birliğinin daha da güçleneceğine belirterek, şu ifadeleri kullandı:

BAŞKAN YETİM: 2023 YILINDA ŞANLIURFA’DA 18 İHRACATÇI VE YATIRIMCIYA 8 MİLYON DOLAR KREDİ DESTEĞİ VERİLDİ!

Bugün, EXİMBANK’ın Şanlıurfa’daki ihracatçı ve yatırımcılara sunduğu destekler hakkında sizlerle bir araya gelmiş bulunuyoruz. Ülkemizin önde gelen ihracat finansmanı kuruluşu olan EXİMBANK, ülkemizin ihracat kapasitesini geliştirmek ve uluslararası ticarette daha rekabetçi hale gelmesini sağlamak amacıyla önemli çalışmalar yürütmektedir. 2023 yılı itibarıyla EXİMBANK, Şanlıurfa’da toplam 18 ihracatçı ve yatırımcıya 8 milyon dolar tutarında kredi ve teminat mektubu sağlamıştır. Bu destekler, İlimizin ekonomik kalkınmasında büyük rol oynamaktadır. Özellikle İnşaat ve İnşaat Ürünleri, Toptan Ticaret, Lojistik ve Taşımacılık, Tarım ve Balıkçılık sektörleri  EXİMBANK’ın Şanlıurfa’da en çok destek verdiği alanlar arasında yer almaktadır. Bu sektörlere yapılan yatırımlar, ilimiz Şanlıurfa’nın ihracat potansiyelini artırmakta ve bölgenin ekonomik büyümesine katkıda bulunmaktadır.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.