Akçakale Belediyesi, Öğrencilere Ödüllü, Ücretsiz LGS Deneme Sınavı Düzenledi.
52 okunma

Akçakale Belediyesi, Öğrencilere Ödüllü, Ücretsiz LGS Deneme Sınavı Düzenledi.

Akçakale belediyesi, öğrencilerin Liselere Geçiş Sınavı'na (LGS) hazırlık sürecini dest (1) Akçakale Belediyesi LGS deneme sınavı - YouTubeeklemek amacıyla ücretsiz ve ödüllü deneme sınavı düzenledi. Sınav, ilçe merkezde bulunan ortaokul 8 sınıf öğrencinin katılımıyla gerçekleşti.

ABONE OL
Mayıs 27, 2024 14:12
Akçakale Belediyesi, Öğrencilere Ödüllü, Ücretsiz LGS Deneme Sınavı Düzenledi.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haber: Azize Yıldız

Akçakale Belediye Başkanı Ecz. Abdülhakim Ayhan, öğrencilerin eğitimine ve geleceğine yapılan bu katkının önemine vurgu yaparak, Öğrencilerimizin eğitim hayatlarında karşılaştıkları zorlukları azaltmak ve başarılarına destek olmak amacıyla böyle bir etkinlik düzenledik. Bu deneme sınavıyla öğrencilerimiz, LGS’ye daha hazırlıklı bir şekilde gireceklerdir.” dedi.

 

Akçakale Belediyesi gençlik merkezinde düzenlenen sınav Sabah saat 10:00 başladı. Öğrencilere Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden oluşan bir test sundu. Sınavın ardından, başarılı olan öğrencilere Bisiklet, Tablet ve akıllı saat hediye edilecek.

Katılımcılar, deneme sınavının kendilerine hem LGS’ye hazırlanma sürecinde bir ölçme aracı sunması hem de ödüllerle teşvik edilmesi dolayısıyla memnuniyetlerini dile getirdiler. 8 sınıf Öğrencisi Azra Nur Bozkurt; Bize bu imkanı sunan belediye başkanımız Abdülhakim Ayhan’a ve öğretmenlerime teşekkür ederim ben bu sınavda birinci olup hediyemi alacağım, Mustafa Kepekçi ise; bu sınav bize ekstra motivasyon sağlıyor bu imkanı sunan belediye başkanı ve öğretmenlerime teşekkür ederim şeklinde konuştu.

Akçakale Belediyesinde, Bu tür etkinliklerin, öğrencilerin sınav stresini azaltmak, motivasyonlarını artırmak ve onları eğitimlerine daha olumlu bir şekilde yaklaştırmak için önemli bir rol oynadığı düşünülmektedir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.