VALİ ŞILDAK’TAN AİLELERE ÇAĞRI ÇOCUKLARIMIZI KANALLARA KURBAN VERMEYELİM!”
86 okunma

VALİ ŞILDAK’TAN AİLELERE ÇAĞRI ÇOCUKLARIMIZI KANALLARA KURBAN VERMEYELİM!”

Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, boğulma olayları ile ilgili yaptığı değerlendirmesinde vakaların gençler üzerinde yoğunlaştığını belirterek ailelerin çocuklarına gerekli uyarılarda bulunmasını istedi.

ABONE OL
Haziran 29, 2024 17:27
VALİ ŞILDAK’TAN AİLELERE ÇAĞRI ÇOCUKLARIMIZI KANALLARA KURBAN VERMEYELİM!”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Vali Hasan Şıldak, mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklığının yaşandığı bu günlerde boğulma vakalarına karşı aileleri ve gençleri uyardı. Benzer olayların yaşanmaması için kurumlar nezdinde tüm önlemlerin alındığını vurgulayan Vali Şıldak, vakalar karşısında kendilerinin de büyük üzüntü duyduğunu söyledi.

Devlet Su İşleri, Jandarma, Sulama Birlikleri ve ilgili tüm kurumlarca yapılan çalışmada uyarıcı levha, bilinçlendirme ile denetimlerin sıklaştırıldığına dikkat çeken Vali Şıldak, “Boğulma vakaları, Şanlıurfa’mızda yaz aylarında bizleri çok üzen olayların başında geliyor. Yoğunluk olarak gençlerimizi birebir etkileyen bir olay. Baraj gölleri ve sulama kanalları gibi yüzme yasağının olduğu bölgelerde bu vakaları yaşıyoruz. Bunun için tüm kurumlarımızca gerekli tedbirlerin daha da sıkı alınması için başlattığımız çalışmayı takip ediyoruz. Buradan ben ailelerimize de seslenmek istiyorum. Lütfen çocuklarımıza bu konuda cesaretlendirici bir tutumla değil, uyarıcı ve bilinçlendirme yöntemi ile yaklaşalım. İlimizin mevsim şartlarını hepimiz iyi biliyoruz. Ancak bu mevsim şartlarında kanallar ve baraj göletleri serinletici bir yer değil, hayati tehlike arz eden bölgelerdir. Bu konuda da vatandaşlarımızın sağduyulu ve bilinçli tutum sergilemesini istiyoruz” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

KATEGORİNİN POPÜLERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.