ŞANLIURFA ŞİDDET OLAYLARI İLE ANILMAMALI
96 okunma

ŞANLIURFA ŞİDDET OLAYLARI İLE ANILMAMALI

Vali Hasan Şıldak, cinayet ve yaralama vakaları ile bu olaylara karışan faillerin yakalanması konusunda tüm güvenlik güçlerinin hassasiyet içerisinde olduğunu belirterek Şanlıurfa’nın bu tür görüntülerle anılmaması gerektiğini söyledi.

ABONE OL
Haziran 29, 2024 17:04
ŞANLIURFA ŞİDDET OLAYLARI İLE ANILMAMALI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Vali Şıldak, yaptığı değerlendirmesinde arazi, alacak ve verecek meselesi gibi hususlar nedeniyle vatandaşlar arasında yaşanan olayların kısa sürede büyüyerek istenmeyen gelişmelere neden olduğunu dile getirdi.

Şiddete neden olacak her konuda hukukun ve güvenlik güçlerinin 24 saat esası ile vatandaşların emrinde olduğunun altını çizen Vali Şıldak, “Bu olaylar artık Şanlıurfa’nın geçmişte bırakmış olması gereken vakalardır. Son iki hafta içerisinde özellikle kırsalda maalesef arazi anlaşmazlığı, alacak verecek gibi konulara dayanan ve bir anda gelişen bu olayların insanlarımızın mal ve can güvenliğini tehdit ettiği ortadadır. Şanlıurfa halkı bu tür olaylarla anılmayı hak etmiyor. Bu tür vakaların çözümünde hukuktan başka bir adres aranmamalı. Tüm belirsizliklerin adresi hukuktur. Bu tür ferdi davranışlarla toplumu zehirlememek lazım. Devamında ise onlarca yıl süren huzursuzluklar ortaya çıkıyor. Tüm bunlara gerek yok, hukukumuz ve güvenlik güçlerimiz 24 saat vatandaşın emrinde. Bu uyarılarımızı bir daha yapıyoruz ve vakaların önlenmesi için de büyük gayret içerisindeyiz. Önleyici asayiş tedbirlerimiz yürürlüktedir. Ancak bu olaylar bir anda zuhur ettiği için tek güvencemiz sağduyudur. Vatandaşlarımızın birbirlerine karşı daha saygılı ve sağduyulu olmasını istiyoruz” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

KATEGORİNİN POPÜLERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.