Ormanlık alanlara girişler yasaklandı
216 okunma

Ormanlık alanlara girişler yasaklandı

Şanlıurfa Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklama da ormanlarımızın korunması amacıyla bir dizi kararlar alındığı belirtildi.

ABONE OL
Haziran 24, 2024 14:42
Ormanlık alanlara girişler yasaklandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hava sıcaklıklarının yüksek olması, son günlerde meydana gelen arazi yangınları, ormanlık alanlarda oluşan insan ve araç hareketliliği göz önüne alınarak sınırlı miktarda bulunan orman varlığımızın korunması amacıyla aşağıda belirtilen kararlar alınmıştır.

 

“1.          Şanlıurfa ili sınırları içinde bulunan bütün ormanlık alanlara girişler 24 Haziran 2024 tarihinden itibaren ikinci bir duyuruya kadar yasaklanmıştır.

 

  1. Bütün ormanlık alanlara; mangal, semaver vb. yangın çıkmasına sebep olabilecek malzemelerin sokulması ve kullanılması ile her türlü ateş yakılması yasaklanmıştır.

 

  1. Orman alanlarının kenarında mola vermek ve piknik yapmak yasaklanmıştır.

 

  1. Şanlıurfa ili sınırları içinde yer alan Gölpınar Tabiat Parkı, Şanlıurfa Millet Ormanı, Akabe Orman Parkı ve Karacurun Orman Parkında sadece ateşsiz olarak piknik yapılabilecektir.

 

  1. Alınan yasaklama kararlarına uyulması konusunda jandarma, emniyet ve orman muhafaza birimleri tarafından kesintisiz olarak denetim yapılacaktır.

 

  1. Kararlara uymayanlar hakkında Orman Kanunu, Türk Ceza Kanunu ve Kabahatler Kanunu hükümlerine göre adli ve idari işlem gerçekleştirilecektir.” denildi

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.