Bugun...


Mustafa Tevfik Ethemoğlu

facebook-paylas
Virüs ve Düşündürdükleri
Tarih: 08-04-2020 14:15:00 Güncelleme: 08-04-2020 14:15:00


 Dünya'da zulümler arttıkça, adalet yok oldukça, mazlumlar işkence altında inledikçe felaketlerin ardı arkası kesilmiyor ve kesilmeyecektir. Dünya bir travma yaşıyor. Bizler artık yarına endişeyle bakıp, önümüzü görmeden, korkulu bir dünyada yaşar olduk. Şeytan ve onun işbirlikçileri havayı, suyu, toprağı, insanı kısaca dünyayı kirlettiler. Şimdi dünya şeytani bir akılın hakim olduğu, şeytani bir sistemle yönetiliyor. Bizler bir olay olup bittikten sonra onu konuşurken, şeytani akıl gelecek için planlar yapıp, olayları yönlendirmek için uğraşıyor. Biz araştırmadığımız, üzerinde düşünmediğimiz için ne yapmak istediklerini de bilemiyoruz.

 

Allahu Teala Bakara suresinin 205. ayetinde bozgunculardan bahsederken şöyle diyor;" o dönüp gitti mi, yahut bir iş başına geçti mi yeryüzünde ortalığı fesada vermek, Ekinleri tahrip edip nesilleri bozmak için çalışır. Allah bozgunculuğu sevmez" Ayette anlatıldığı gibi şeytani Akıl sahipleri Ekinleri bozdu. Tohumlarımız GDO lu, yiyecekleriniz Hormonla doldu. Neslimiz bozuldu. Aile yapımız çöktü. Kimim Lut kavmine, kimimiz Nuh kavmine benzer bir yaşam seçtik. Kimimiz Harunlaştık, kimimz ise nemrutlaştık. Ebu Cehiller, Ebu Lehepler türedi aramızda. Kısaca İslâm adına yasaklanan ne varsa, yapar olduk.  Haram mal ve mülkleri, servetleri, taht ve taçları elde edip, başımıza gelecek felaketleri bekler olduk. Bugüne kadar Müslümansız kalmayan Kâbe’de ümmetin tavaf etmeye bile layık görülmediği, tavafın Ebabil kuşlarına teslim edildiğinin resmini yaşıyoruz.      

 

Bir zamanlar bir virüs türemişti. Adı ebola idi. Zarar görenler temiz su bulamayan Afrikalılar olduğu için, kimsenin umurunda değildi. Ne zaman ki virüsün adı corona olup zarar görenler modern insanlar olunca o zaman hayat durdu. Şimdi küçücük bir mikrop bütün insanlığın üzerine yürüyor. Hiçbir silah, hiçbir top, tüfek ve kurşun tesir etmiyor. Hiçbir zengin kendini izole edemiyor.

 

Bill Gates 2015 yılında ebola salgını sırasında "önümüzdeki 10 yılda Eğer bir şey 10 milyondan fazla insanın hayatına son verirse, bu bir savaştan çok yüksek derecede yayılan virüsle olur" demişti. Bill Gates bunu söylerken sanki genom Projesi'nin(insanların genetik yapısını kontrol projesi) bir parçası olduğunu belirtiyordu. Dünyaca ünlü The Ekonomist dergisi her yıl bir sonraki yıl için planlanan olayların resmini yayına alır. The Ekonomist dergisinin 2019 Aralık sayısı Çin de virüs başlığıyla yayınlanmıştı. Eğer birçoklarının iddia ettiği gibi bu virüs laboratuarlarda üretildiği gerçek ise, bu virüsü üretenler aşısını da üretmişlerdir. Sabırla stoktaki ilacın dağıtım gününü beklemektedirler. Bu gerçekleşirse tarihte kapitalizminin altın vuruş olacaktır. Bu projenin bununla kalmayıp dünya düzeninin değiştirileceği ve dijital sisteme geçileceğini iddia edenlerde yok değil. 

 

Sonuçta ola gelen her şey Allahın emriyle oluyor. Bizler tedbir olarak temiz olmalı, kötü alışkanlıklarımızdan sıyrılmalı, iyi bir kul olmaya çalışmalı, tövbe ve istiğfar ederek dua etmeliyiz ki Allah bu musibeti üzerinizden kaldırsın.

 

                                                          ****Selam ve dua ile.***

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI