Bugun...


Halil DÖNMEZLER

facebook-paylas
Şanlıurfaspor Şanlıurfalıların!!!
Tarih: 02-08-2020 18:41:00 Güncelleme: 02-08-2020 18:41:00


Değerli kardeşlerim canlar dostlar akrabalar bizler o kadar kutsal ve maneviyatı yüksek peygamberler diyarı medeniyetin beşiği insanlık tarihinin bilinen sıfır noktası olan bir şehirde yaşıyoruz ki bu maneviyatı kutsaliyeti kaldıramaya biliyoruz. Ama bunu kaldırmaya gücümüz yetmiyor olsa bile, bu şehrin değerlerinin de korunması adının yaşatılması görevini de unutmamalıyız. Bu şehrin değerli üzerinden hiç kimseye siyasi malzeme olarak kullandırılmamalıdır.

 

Şehrimiz tarım ile kalkınan tarihi ile övünen bir turizm kentidir. Şehrimizin tanıtımı ve gelişmesi konusunda özellikle Spor alanında bu güne kadar çok geride kaldık. Şimdilerde tek elimizde kalan futbol kulübümüz..; O da bu güne kadar hep birilerine siyasi malzeme oldu. Birileri kendileri için basamak olarak kullandı. Ne uzadık. ne kısaldık… Zor bela yerimizde sayıyoruz. Tarihimizde 1.ligi hiç göremedik. Bu son zamanlarda borç batağından dolayı yine ha düştü-ha düşecek derken liglerden düşme kaldırılınca bir şans daha doğdu. Aslında bunda bir başka etken daha vardı. Onu da göz ardı etmemek hakkını bir tamam vermek lazım.

 

Herkesin borç batağı yüzünden terk ettiği başkanların bırakıp kendi kaderine terk ettiği borçları yüzünden hiç bir çaba göstermeyenler ‘’düştük’’ dediklerinde bile kulübü terk etmeyen tüm imkânsızlıklara rağmen gecesini gündüzüne katan alacaklılar ile bir bir görüşüp çözüm üreten çok küçükte olsa bir umudu yılmadan yorulmadan kovalayan herkesin terk edip gittiği kulüpte şimdiki Yönetim Kurulu Başkanı Halil Haktankaçmaz Şanlıurfa Spor yaşasın bir alt lige düşmemesi için gösterdiği çabayı emeği unutamayız, Yok sayamayız..; Kendisine gösterdiği yoğun çabalarından dolayı teşekkürü borç bilirim.

 

Evet… Şanlıurfa için önemi büyük olan Şanlıurfa sporun bizlere ihtiyacı var. Şimdiki başkan Halil Haktankaçmaz’ın bizlere ihtiyacı var. Futbol kulübümüzün can suyuna ihtiyacı var.  ‘’Bir elin nesi var iki elin sesi var’’, onu biliyoruz. Bizde bir kez daha ellerimizi birleştirelim. Başkan taraftar ve tüm şehir kenetlenelim. Hiç bir rant ihtiyacı olmayan siyasi rant kaygısı taşımayan 25 yıllık muhtarlığı ile memleketine hizmet eden Şanlıurfa sevdalısı kardeşimizi başkanımızı yalnız bırakmayalım. Etrafında kenetlenelim, kiminden az olur kiminden çok olur, can suyuna katkı sağlayalım.!!!

 

 

Şanlıurfalılar nasıl birlik olur, nasıl kenetlenir, tüm cihana gösterelim… Tarihimize maneviyatımıza değer katan insanlık tarihinin sıfır noktası olarak kabul edilen şehrimizin bir değerine de sahip çıkıp yine adını altın harflerle yazdıralım. ‘’Urfalılar Urfa’ya sahip çıktı’’ dedirtelim.  Ve bunu da yapacağımıza Urfalıların Urfa spora sahip çıkacağına inanıyorum.

 

***Saygı ve Sevgilerimle***Bu yazı 3167 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI