Bugun...


Halil DÖNMEZLER

facebook-paylas
Gelecek Türk Gençliğinin
Tarih: 12-02-2020 22:41:00 Güncelleme: 12-02-2020 22:41:00


Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk gençliğe hitabesinde Türk gençlerinin geleceğimiz için ne kadar önemli bir vazifesinin içinde olmalarını dile getirmiştir.

 

Türk milleti Örf, anane ve törenlerine bağlı güçlü bir aile bağı içinde yaşamış, içerde ve dışarı da her türlü oyun, fitne ve saldırılara karşı göğsünü siper etmiş bu anlamda çocuklar yetiştirmiştir.

 

Aile bağı güçlü olmayan Örf adet ve törenlerine bağımlı yaşamayan toplumlar dağılmaya parçalanmaya yok olmaya mahkûmdur.

 

Günümüzde gençlerimizi çok büyük tehlikeler beklemektedir. Bu tehlikenin en büyüğü uyuşturucu ve madde bağımlılığı ne yazık ki bu tehlike daha okul çağında olan evlatlarımıza kadar gelmiş. Beyni uyuşmuş bir gençliğe geleceğimizi emanet etmek istemiyorsak büyükler olarak; daha duyarlı daha bilinçli ve çocuklarımıza karşı sevecen, hoş görülü olmak, yaşına göre sorumluluk aşılamak, ilgimizin, şefkatimizin üzerlerinde olduğunu hissettirmek, onlarla daha fazla zaman geçirmek, sohbet etmek, onlarla birlikte el işi beceri gibi bir dizi yetenek geliştirici planlar yapmak, onlarla birlikte kitap okumak, sosyal kültürel alanlarda onları eğitmek, açık alanlarda spor yapmak, yürüyüş yapmak, piknik yapmak, imkan olursa sinema tiyatro gibi organizasyonlara katılmak uyuşturucu ve madde bağımlılığı konusunda bilgilendirme geleceği adına ne kadar kötü bir alışkanlık olduğunu onlara hissettirmek, toplum bilinci içinde vatanına milletine sadakatle bağlı sevgi ve saygı duygularını aşılamak büyüklerin anne ve babaların başlıca görevidir.

 

Dikkat edelim, artık çocuklarımıza.!. Cep telefonu, Laptop, en iyi kıyafet almak çocuklarımıza iyi bakıyoruz anlamına gelmiyor.

 

Çocuklarımıza sımsıkı sarılmak, onlarla el ele dolaşmak, onlarla vakit geçirmek, onlara söz hakkı vermek, dertlerini dinlemek, onların içine kapanmamalarını sağlamak biz büyüklerin görevidir.

 

Haydi, şimdi vakit geç olmadan çocuklarımızın elinden tutalım sımsıkı sarılalım.

 

Her akşam bir saat televizyonları kapatıp Cep telefonlarımızı sessize alalım… Yarınların daha aydınlık olduğunu karanlık olmadığını onlara aşılayalım.

 

Mutlu huzurlu yarınları daha bilinçli aydın çalışkan bir genç toplum yaratalım. Uyuşturucu ve madde bağımlılığına karşı dirençli genç bir nesil oluşturalım. Türk milletinin azimli çalışkan bir toplum olduğunu onlara tarihlerimizle anlatalım.

 

Çocuğunun elini bırakma!!!!

 

Karanlık nereye gittiği belli olmayan karşısına kimin neyin çıkacağı belli olmayan sokaklardan uzak tutalım. Bunu yapacak gücümüzün olduğunu biliyoruz. Türkler olarak vatanımızı, Milletimizi seviyoruz. Onu koruyacak inançlı ve Ahlaklı gençlerimize ihtiyacımız var. Bunu da çok iyi biliyoruz…..

 

***Sevgi ve saygılarımla***Bu yazı 1095 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI