Bugun...
facebook-paylas
Ağaçlar Kesilmesin…
Tarih: 12-03-2018 15:17:00 Güncelleme: 12-03-2018 15:17:00


Zeytin Platformu Başkanı Sayın İhsan Şenocak, gazetemize yaptığı açıklamalarda; son yıllardaki ağaç kıyımına dikkat çekerek, “- İmar’a açılan yeni bölgelerde, yetişmiş/dikilmiş ağaçların sökülmesi sonucu ağaç varlığımız oldukça zarar gördü. Oysa mevcut ağaçların sökülmesi gerekmiyor. İlimiz, Türkiye’nin en geniş yüzölçümüne sahip iller arasında ve yapılaşma için oldukça geniş alanlar var! Yetişmiş ağaçların, özellikle de zeytin gibi üstün vasıflı biyolojik konstrüksiyon malzemelerinin korunması, hem peyzaj hem de tarımsal zenginliklerimizin sürdürülmesi adına büyük önem arz etmektedir.” Dedi.

 

Son olarak da, Birecik’te yeni imara açılan bölgede, yaklaşık 50 dönümlük arazide bulunan 1400 civarındaki zeytin ve fıstık ağacının kurtarılmasına vesile olan Zeytin platformu başkanı Sayın İhsan Şenocak;  bu konuda duyarlılık göstererek ilgili mevzuatın işletilmesine vesile olan Şanlıurfa Toprak Reformu Müdür Yardımcısı Sayın Ahmet Kıratoğlu başta olmak üzere, değerli ekibi Servet Dokumacı ve Halil Peker beylere müteşekkir olduğumuzu bildirdi. Bu konudaki mevzuatın yürürlükte ve açık olduğunu bildiren Şenocak, doğal varlıklarımızın korunmasında, sadece bu mevzuatı işletecek hamiyetli kamu görevlilerine yani yine bize iş düştüğünü söyledi.

 

“Öyleyse siyasetçimizle, bürokratımızla, polisimizle, askerimizle, gazetecimizle, vs. bu değerlerimizi korumak zorundayız.

 

Bu ülkenin evlatları olarak bizler dururken, başkaları mı gelip sahip çıkacak?

 

Bizden başka bu görevi yapacak kimse yok."

 Bu yazı 1308 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
sanalbasin.comüyesidir" target="_blank">
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI