X 20
Bugun...Yaratılış Kongresi Tevhidin Şehri Şanlıurfa’da

I. Uluslararası Bilimler Işığında Yaratılış Kongresi 30 Kasım-02 Aralık 2017 tarihleri arasında Harran Üniversitesinin ev sahipliğinde Şanlıurfa’da yapılacağı açıklandı.

facebook-paylas
Tarih: 27-11-2017 20:56

Yaratılış Kongresi Tevhidin Şehri Şanlıurfa’da

Yaratılış gerçeği her yönüyle ele alınarak farklı oturumlar gerçekleştirilecek kongrede Evrim meselesi de analiz edilecektir. Kongreye 10 farklı ülkeden alanında uzman akademisyenler tarafından 100’ün üzerinde bildiri sunulacak.

Kongre Harran Üniversitesi ev sahipliğinde Üsküdar Üniversitesiyle ortak olarak, Şanlıurfa Valiliği ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı, GAP Bölge kalkınma İdaresi Başkanlığı, Şanlıurfa il Milli Eğitim Müdürlüğü, Şanlıurfa Müftülüğü ve Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa 2. Şubesi iştirakiyle yapılacak.

Yurt içi ve Yurt dışından çok sayıda bilim insanı davet edilecek ve konunun uzmanları bir araya gelecektir.

Harran Üniversitesinin ev sahipliği yapacağı kongrede Kur’an ışığında yaratılış gerçeğinin değerlendirilmesi Müspet bilimler ışığında yaratılış gerçeği Evrimci görüşün sorgulanması Yaratılışın gaye ve hikmetleri, Yaratıcıyı tanıma ve anlama Ders kitapları müfredatının yaratılış gerçeği açısından değerlendirilmesi 6- Basın, medya ve belgesellerde yaratılış gerçeğine bakış konuları ele alınacak.

 

Yapılan yazılı açıklama da niçin böyle bir kongreye ihtiyaç duyulduğu çeşitli örneklerle ele alındı.

Yazılı açıklama da;”Gün geçmiyor ki, her hangi bir basın yayın organında evrim ve yaratılış konusunda bir tartışma olmasın. Hiç bir toplantıda ve oturumda evrim konusunda tam fikir birliğine varmış taraflar göremezsiniz. Niçin? Çünkü evrim 30’dan fazla terim ve tabir yerine kullanılıyor. Dolayısıyla evrimden kimin ne kastettiği anlaşılmıyor. Diğer taraftan bu konudaki bir takım felsefî düşünceler, bilimsel bilgi gibi takdim ediliyor. Toplumun fertleri birbirine düşman haline getirilmeye çalışılıyor. Masa üzerinde kâğıttan yapılmış çiçeğin mutlaka ilim, irade ve kudret sahibi bir ustasının bulunduğunu, tesadüfen ve tabiatın eseri olamayacağını ısrarla vurguluyoruz. Aynı masada saksı içerisinde çiçek açıp meyve veren çiçeğin tabiatın eseri olduğunu iddia ediyoruz. Gözlüğün ustasının mutlaka olduğunu ama gözün ustasının bulunmadığını belirtiyoruz. Sizce burada bir terslik yok mu? Bu evrim ve yaratılış konusunun kendi ilim platformunda tartışılmasının, onun bu platformdan çıkarılarak ideolojik düşüncelere alet edilmesinin de önüne geçeceği kanaatindeyiz. “ denildi.

 FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
sanalbasin.comüyesidir" target="_blank">
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI